mycie detailingowe - RĘCZNA MYJNIA PAROWA - PRANIE TAPICERKI

Car detailing, czyli profesjonalna kosmetyka auta opiera się na specjalistycznych wieloetapowych zabiegach, bezpiecznych dla lakieru, polegających na dokładnym i gruntownym czyszczeniu i zabezpieczeniu, zarówno wnętrza (pranie tapicerki materiałowej, czyszczenie i imregnacja tapicerki skórzaneji, bezinwazyjne czyszczenie  podsufitki, kokpitu, boczków itp.) jak i zewnętrznej części auta, czyli karoserii.  Car detailing to najbardziej zaawansowana forma procesu pielęgnacji aut i można go nazwać samochodowym SPA, po którym każde auto będzie wyglądało jakby wyjechało dopiero z salonu dealera. 

 

wypolerowanie lakieru po korekcie we Wrocławiu
pranie tapicerki auta myjka parowa

 

Auto car detailing - kompleksowe mycie samochodów

Mycie detailingowe składa się z kilku ważnych czynności pielęgnacyjnych, z których każda stanowi niezwykle istotny element w pielęgnacji samochodu. Wszystkie czynności opierają się na  kompleksowym czyszczeniu, z pomocą którego usuwamy zabrudzenia z karoserii, kół, felg oraz wnętrza samochodu  (pranie tapicerki, boczków w drzwiach, komory bagażnika itp.). Następnie przechodzimy do bardziej szczegółowego usuwania trwałych zanieczyszczeń z powierzchni lakieru z zastosowaniem dedykowanych preparatów, które nie niszczą jego powłoki, a jednocześnie skutecznie radzą sobie ze smołą, sadzą, drobinami asfaltu, a nawet lotną rdzą. Po dokładnym oczyszczeniu przechodzimy do inspekcji lakieru, podczas której możemy sprawdzić stan lakieru i wykonać jeśli jest taka potrzeba -  korektę lakieru, która usunie drobne zarysowania, zmatowienia i przebarwienia, hologramy, sprawiając, że lakier będzie wyglądał jak nowy. Na koniec pozostaje nam już tylko wykonać zabezpieczenie lakieru za pomocą powłoki ochronnej, która przywróci głębię i blask lakieru. Tak przygotowane auto może wrócić do właściciela. Zadbane i gotowe do dalszej jazdy.

Zobacz dokładny cennik naszych usług

Mycie detailingowe to nie tylko zewnętrzne czyszczenie karoserii, ale i wszelkie działania wpływające na ostateczny wygląd samochodu. Największą zaletą tej usługi jest usunięcie dosłownie wszystkich zabrudzeń, jakie się tylko pojawiają (organicznych oraz nieorganicznych). Kolejna zaleta to oczywiście drobiazgowość lub inaczej mówiąc skupianie się na szczegółach. Tutaj nie ma miejsca na pominięcie jakiegoś elementu, niezauważenie brudu czy pośpiech. Wyszkoleni detailerzy wyczyszczą dosłownie każdy szczegół. Co więcej, jeśli wcześniej nakładaliśmy na auto powłoki (np. kwarcową lub ceramiczną) ich działanie zostanie podtrzymane na znacznie dłuższy okres. Oczywiście detailingowe mycie auta uwzględnia dobór odpowiednich i właściwych do danego elementu - detergentu czy też preparatu.

 

profesjonalna parowa myjnia ręczna

Samochodowa myjnia ręczna parowa, wykorzystująca w procesie czyszczenia parę wodną pod ciśnieniem to jeden z coraz popularniejszych trendów w świecie pielęgnacji samochodowej. Ze względu na skuteczne wykorzystanie pary wodnej, myjnia ręczna z usługami car detailingu MotoClean we Wrocławiu może zagwarantować efektowną czystość każdego samochodu, bez względu na jego wiek czy ilość przebytych kilometrów.  Metoda ta jest wręcz niezastąpiona, w przypadku mycia komory silnika samochodowego, gdzie wykorzystujemy specjalistyczne urządzenie parowe, które minimalizuje ryzyko zawilgotnienia wrażliwej elektroniki, dzięki czemu w bezpieczny i skuteczny sposób jesteśmy w stanie wyczyścić wszelkie zabrudzenia znajdujące się w tym miejscu samochodu. Para używana do tej usługi ma tylko 5-6 % wilgotności i nazywana jest "suchą parą". 

 

Parowe pranie tapicerki w myjni parowej wrocław

Czym wyróżnia się myjnia ręczna parowa?

Alternatywą dla tradycyjnych myjni wodnych i do tego bezpieczną dla lakieru, są myjnie paroweSą one odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy rozczarowani jakością myjni szczotkowych i im podobnych, szukają wysokiej jakości usług czyszczenia.

Czyszczenie parą to proces polegający na aktywowaniu jonów minerałów rozpuszczonych w wodzie. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury rośnie ich energia wewnętrzna, a co za tym iddzie, także prędkość. Dzięki temu potrafią rozbić struktury brudu oraz błony komórkowe np. bakterii, grzybów.

Mycie parowe nie niszczy lakieru, tapicerki,  nie pozostawia smug, zużywa niewielkie ilości wody. Zimą natomiast,, najważniejszą zaletą tego sposobu mycia, jest to, iż po wizycie auta w myjni parowej, w samochodzie nie zamarzają zamki i uszczelki.

Ważne też jest to, że detergenty używane są w minimalnej ilości. Jest to możliwe dlatego, iż para podgrzana od 60º do 180º Celsjusza, podawana pod ciśnieniem - czyści i dezynfekuje. Możemy w razie potrzeby regulować stopień wilgotności podawanej pary. Taka para może dotrzeć w najgłębsze szczeliny, niedostępne w tradycyjnej myjni, nie uszkadzając delikatnych elementów.  Tzw. sucha para (jest to niezawierająca cząsteczek cieczy para, rozgrzana do ok. 180º  Celsjusza), może również umyć  silnik, co jest zdecydowanie bardziej bezpieczne  dla elektronicznych podzespołów ze względu na małą  zawartość wody, gdyż ma wilgotność ok. 5%. Technologia parowa, dzięki swoim licznym zaletom, stosowana jest do czyszczenia zarówno nadwozia, kół, kołpaków, felg itp., jak i wnętrza, redukując czas schnięcia tapicerki. Jest też skuteczna w walce z wszelkiego rodzaju alergenami, bakteriami i grzybami.

Para jest wystarczająco gorąca, by pozbyć się trudnych zabrudzeń z pojazdów, jej ciśnienie jest wystarczająco wysokie by usunąć brud, ale jest też zarazem wystarczająco delikatna, by nie uszkodzić powierzchni karoserii czy tapicerki. 

 


Powrót na górę