Sprzedaż samochodu to trudna sztuka. Mimo to, większość osób decyduje się na samodzielne przeprowadzenie transakcji sprzedaży.

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że w Polsce co roku zwiększa się liczba zarejestrowanych używanych pojazdów, o prawie 1 milion sztuk. Większość z nich sprowadzana jest z krajów Europy Zachodniej, a najwięcej z Niemiec. Najczęściej przez osoby, które zawodowo zajmują się handlem samochodami. 

Jak sprzedać swoje auto za korzystną cenę jako sprzedawca prywatny, tzw. amator? Może okazać się, że to jest bardziej skomplikowane, gdyż taka oferta będzie konkurowała z wieloma innymi ofertami, przygotowanymi przez ludzi zawodowo zajmujących się handlem samochodami, którzy wiedzą jak przykuć uwagę nabywców.

W jaki więc sposób zwrócić uwagę potencjalnego klienta, właśnie na nasz samochód? Co zrobić aby zwiększyć szansę na szybką oraz satysfakcjonującą transakcję? O tym w artykule poniżej.

Jeszcze kilka lat temu sprzedając samochód, jedynymi zabiegami jakie wykonywaliśmy, były: odkurzenie wnętrza auta oraz umycie karoserii i to nie zwasze, gdyż pokutowała opinia, iż czyste auto ma odwrócić uwagę od wad i usterek.  Jednak czasy się zmieniły, tak samo jak i samochody. Zmieniło się też podejście kupującego. Obecnie usługa pod nazwą - przygotowanie auta do sprzedaży - nie jest niczym zaskakującym, gdyż liczy się pierwsze wrażenie kupującego. Kupujemy zwykle "oczyma". Każdy zauważony niuans, obniża wartość samochodu i  tworzy zarazem szerokie pole negocjacji ceny. Przygotowując auto do sprzedaży, trzeba zrobić wszystko, aby kupujący nie miał takiej możliwości. Od tego, jak zostanie przygotowane auto, zależy czy znajdą się na nie chętni i ile będą skłonni zapłacić.

Zdarza się, że pojazdy w dobrym stanie technicznym są deklasowane ze względu na ich stan estetyczny. Zewnętrzna część auta czyli karoseria, nieustannie narażona jest na działanie czynników atmosferycznych oraz osadzanie się wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji. Jeśli systematycznie nie będziemy usuwać tych zanieczyszczeń - myjąc auto, przenikną one do szczelin karoserii, osadzą się wokół uszczelek przy szybach, czy w innych zakamarkach samochodu, tworząc w efekcie osad, który nie tylko brzydko wygląda, ale jeszcze działa szkodliwie na powłokę lakierniczą, części gumowe, chromy czy delikatne elementy plastikowe. Systematyczne sprzątanie ograniczy go znacząco. To samo dotyczy wnętrza samochodu. Detailing wnętrza to bardzo mocno rozszerzona wersja posprzątania auta. Obejmuje wszystkie elementy wnętrza i precyzyjne czyszczenie każdego z nich. Przygotowanie auta do sprzedaży to nic innego, jak połączenie kilku usług, mających na celu odświeżenie wyglądu auta zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Im bardziej się do tego przyłożymy, tym lepsze wrażenie zrobimy na potencjalnym kupcu. Brud może sugerować, że ogólny stan pojazdu jest gorszy niż w rzeczywistości, dlatego pokazanie zadbanego auta jest jednym z kluczy do skutecznej sprzedaży. 

83586129 1034389893598769 2580963912522399744 o

83665614 1034389853598773 5439213610914021376 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli nie czujesz się na siłach lub po prostu nie masz dostatecznie dużo wolnego czasu, możesz zwrócić się o pomoc do firm detailingowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany skuteczną poprawą stanu wizualnego samochodu, skorzystaj z usług  profesjonalnego zespołu auto detailerów, którzy wiedzą, jak za pomocą kilku zabiegów, spowodować, że samochód będzie wyglądał oszałamiająco, a co za tym idzie, szansa na sprzedaż wzrośnie. Warto zainwestować w takie usługi, gdyż auto może zyskać na wartości kilkukrotnie więcej, niż koszt inwestycji.

W skład pakietu przygotowującego samochód do sprzedaży, w zależności od budżetu osoby zlecającej, mogą wchodzić następujące usługi:

 • mycie detailingowe karoserii wraz z doczyszczaniem felg i dressingiem opon,
 • detailing wnętrza,
 • czyszczenie i impregnacja kokpitu oraz innych elementów plastikowych,
 • obustronne czyszczenie szyb,
 • bezinwazyjne czyszczenie podsufitki oraz boczków w drzwiach,
 • pranie tapicerki materiałowej lub czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej,
 • pranie podłogi i komory bagażnika,
 • polerowanie reflektorów,
 • korekta lakieru,
 • aplikacja wosku twardego lub innej powłoki ochronnej,
 • możliwe jest także umycie podwozia oraz silnika,
 • ozonowanie wnętrza celem usunięcia uporczywych zapachów oraz nawiewów klimatyzacji.

83121427 1134111200293304 5769720348170324173 o103304405 1134110460293378 2773677670881277049 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakres prac i rodzaj usług dobierane są indywidualnie, w zależności od stanu samochodu, jak i oczekiwań sprzedającego.  Od czasu do czasu warto zafundować autku odrobinę luksusu i zabrać je do profesjonalnej detailingowej myjni. Największą zaletą tej usługi jest usunięcie dosłownie wszystkich zabrudzeń, jakie się tylko pojawiają (organicznych oraz nieorganicznych). Kolejna zaleta to oczywiście drobiazgowość lub inaczej mówiąc skupianie się na szczegółach. Tutaj nie ma miejsca na pominięcie jakiegoś elementu, niezauważenie brudu czy pośpiech. Wyszkoleni detailerzy wyczyszczą dosłownie każdy szczegół. Co więcej, jeśli wcześniej nakładaliśmy na auto powłoki (np. kwarcową lub ceramiczną) ich działanie zostanie podtrzymane na znacznie dłuższy okres.
Oczywiście detailingowe mycie auta uwzględnia dobór odpowiednich i właściwych do danego elementu - detergentu czy preparatu.

87488262 1049829018721523 6035124702437965824 o

87464794 1049832692054489 7464272145309237248 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Auto poddane takiemu zabiegowi wygląda perfekcyjnie. Wieloetapowe mycie pojazdu przy użyciu bezpiecznych i specjalistycznych produktów do lakieru, poprawiły wygląd samochodu. Dokładnie umyty samochód poddany został dalszym pracom detailigowych – korekcie lakieru i aplikacji powłok ochronnych. Większość wyraźnych śladów użytkowania zniknęła. Usunięte zostały płytkie rysy lakieru, zlikwidowano warstwę utlenioną, wżery itp., dzięki czemu lakier lśni głębokim połyskiem. Aplikacja wosku  na tak przygotowaną karoserię, utworzy warstwę zabezpieczającą. Wosk charakteryzuje się dużą trwałością oraz odpornością na zmienne warunki pogodowe, wydobywa głębię koloru, blask i powoduje efekt hydrofobowy (zdolność odpychania cząsteczek wody).  Wnętrze auta również zostało gruntownie wyczyszczone, a następnie przeszło pielęgnację oraz zabezpieczenie przy użyciu najwyższej jakości środków do kosmetyki samochodowej. Niezależnie od rodzaju tkaniny na tapicerce, w odpowiedni i bezpieczny sposób została wyczyszczona, pozbywając się w ten sposób brudu, plam, brzydkiego zapachu i bakterii. Impregnacja natomiast, zabezpieczy ją na wiele miesięcy. Elementy plastikowe, lakierowane, szklane, również poddane zostały czyszczeniu i pielęgnacji co sprawiło, że całość nie tylko podwyższy wartość pojazdu, ale również zwiększy komfort podróżowania. Bezinwazyjne czyszczenie podsufitki powoduje, że podsufitka nie jest już pożółkła i szara, ale czysta i świeża. Kokpit po zastosowaniu dedykowanych preparatów do czyszczenia i impregnacji, lśni satynowym blaskiem.  Na felgach i progach nie ma czarnych kropek od asfaltu i smoły, a komora silnika nie jest zakurzona, zapylona lub oblana olejem. Dodatkowo, dzięki ozonowaniu zlikwidowano nieprzyjemne zapachy.

Kiedy doprowadzimy już auto do lśnienia, nie pozostaje nam nic innego jak tylko zrobić piękne zdjęcia na neutralnym tle. Posłużą one na portalu ogłoszeniowym jako wizytówka oferty i pozwolą zainteresowanym na wstępne ocenienie naszej propozycji.

Życzymy powodzenia i udanych transakcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motoclean

MotoClean to auto detailing jakiego nie znałeś. Kompleksowo i starannie zadbamy o Twój samochód. Poprawimy stan wizualny pojazdu oraz zabezpieczymy jego poszczególne elementy przed skutkami codziennej eksploatacji. Zastosujemy specjalistyczne kosmetyki i urządzenia.

Powrót na górę