Zima była trudnym okresem dla Twojego pojazdu. Zarówno niskie temperatury, jak i złe warunki na drodze, miały negatywny wpływ na elementy auta. 

 

                            Jednak zimą najbardziej szkodliwą dla samochodu była rzadka pielęgnacja lub nawet zupełny jej brak. Zostawianie na lakierze filmu z brudu, piasku i soli, powoduje ich zwiększone oddziaływanie na lakier, felgi i tworzywa sztuczne. Jeżeli mamy dużo zaschniętego piasku i soli na powłoce lakierniczej, to wzrasta ryzyko dodatkowego porysowania jej podczas mycia. 

Marzec i kwiecień to dobry moment na przygotowanie samochodu do przyjemniejszego sezonu - wiosny.

Jeśli nie mamy na to czasu ani chęci, to zawsze można powierzyć auto specjalistom, którzy profesjonalnie zrobią to za nas, abyśmy mogli cieszyć się świetnym wyglądem samochodu podczas nadchodzącego sezonu wiosenno-letniego.  foto

W pierwszej kolejności powinniśmy umyć karoserię i podwozie. Dopiero po umyciu możemy dokładnie ocenić jaki jest stan lakieru. Często w wyniku działania różnych czynników (patrz wcześniejsze posty bloga), powłoka lakiernicza nabywa różnego typu zarysowań, wżerów, zmatowień. Wniosek: czas przywrócić blask naszemu samochodowi.

Piękny i lśniący lakier, to powód do dumy dla jego właściciela i najlepsze świadectwo dbania o pojazd. Jednak gdy czas zaczyna robić swoje i nieskazitelna karoseria zaczyna być coraz bardziej matowa, porysowana i chropowata - to ewidentny sygnał, że czas na korektę lakieru.

Korekta lakieru - to proces złożony i długotrwały. Ma na celu całkowite lub częściowe usunięcie defektów występujących na powłoce lakierniczej. Prawidłowo wykonana odnowa lakieru samochodowego pozwala także w pełni wydobyć głębię jego koloru i przywrócić gładkość i utracony połysk. 

Pamiętajmy jednak, iż korekta lakieru nie usunie defektów głębszych niż grubość lakieru wierzchniego czyli np. rysy sięgającej do lakieru bazowego lub podkładu. Gdy już mamy do czynienia z bardzo głębokimi rysami, to usługa korekty lakieru nie jest w stanie usunąć ich w stopniu całkowitym.Auto detailing 005 Wymagałoby to spolerowania zbyt grubej warstwy powłoki lakierniczej, co pozostawiłoby karoserię bez odpowiedniej ochrony. Usługa korekty lakieru jedynie zaokrągli ich krawędzie, a także sprawi, iż defekty będą zdecydowanie mniej widoczne. Natomiast w celu całkowitego pozbycia się głębokich rys, konieczne jest wtedy lakierowanie całego elementu.  Jeśli sami nie umiemy określić stanu lakieru w naszym aucie, udajmy się do profesjonalnego studia car detailingu, gdzie wykwalifikowani detailerzy dokonają oceny powłoki lakierniczej, jak również podpowiedzą jak zniwelować jej defekty.

Wieloetapową pracę jaką jest  korekta lakieru, rozpoczynamy od dokładnego usunięcia wszelkiego typu zanieczyszczeń takich jak asfalt, smoła, klej, osady z klocków hamulcowych, osady drogowe. Po szczegółowej inspekcji powłoki lakierniczej oceniamy w jakim stopniu możemy zaingerować w lakier oraz dobieramy właściwe środki ścierne, pozwalające uzyskać jak najlepszy efekt przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa powłoki. Oklejamy auto taśmą zabezpieczającą i przy pomocy odpowiednich past polerskich (mocnościernej, średniościernej i wykończeniowej), padów  (czyli gąbek polerskich) oraz maszyn (rotacyjna, dual action), polerujemy całe auto. 106 001

W ten sposób odkryta zostaje świeża warstwa lakieru bezbarwnego, a to sprawia, że zmatowienia i ryski  znikają, a zamiast nich pojawia się na powrót intensywny, głęboki kolor i blask, o co właśnie nam chodzi. 

Aby zwieńczyć nasze dzieło, dobrze jest zabezpieczyć takie auto np. woskiem. Do wyboru mamy woski naturalne i syntetyczne, z tym, że te ostatnie są trochę bardziej trwałe. Dobrze nałożone na odpowiednio przygotowaną powierzchnię powinny utrzymać się co najmniej kilka miesięcy. Woski mają również zadanie do spełnienia - mają chronić lakier przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i sprawić, że brud nie będzie już tak łatwo przywierał do karoserii.

Po trudnej wielogodzinnej pracy osiągnęliśmy efekt wow...  renowacja lakieru

Jeśli Wy też chcecie po zimie, odświeżyć lakier w swoich samochodach i motocyklach, lub wykonać inne zabiegi pielęgnacyjne Waszych maszyn, zapraszamy do naszego studia  car detailingu. Pomożemy. :-)

 

 

 

 

Motoclean

MotoClean to auto detailing jakiego nie znałeś. Kompleksowo i starannie zadbamy o Twój samochód. Poprawimy stan wizualny pojazdu oraz zabezpieczymy jego poszczególne elementy przed skutkami codziennej eksploatacji. Zastosujemy specjalistyczne kosmetyki i urządzenia.

Powrót na górę