Widok lśniącej i zadbanej karoserii to jest to, co kierowcę samochodu cieszy najbardziej. Jednak nie zapominajmy, że większość czasu spędzamy w środku samochodu i dobrze by było, aby to miejsce zapewniało nam zdrową, przyjemną i bezpieczną podróż.

Przemieszczając się samochodem na mniejsze i większe odległości, niejednokrotnie spożywamy we wnętrzu auta posiłki i napoje, które mogą przyczynić się do zabrudzenia elementów wnętrza, trudnymi do usunięcia plamami. Często z zewnątrz wnosimy kurz, piasek, grudki błota czy kamyczki, które się osadzają na elementach wnętrza. Miłośnicy czworonogów natomiast, nie wyobrażają sobie odwiedzin u znajomych bez zabrania ze sobą swojego pupila, a co za tym idzie, w samochodzie przybędzie sierści, na tapicerce odbiją się zakurzone łapki zwierzęcia, a kapiąca ślina może utworzyć szpecące ślady.39311293 670862716618157 7424944401090084864 n

Aby nie dopuścić do utrwalenia zanieczyszczeń i plam, należy zdecydować się na dokładne czyszczenie środka auta. W codziennym pośpiechu i braku czasu, nie musimy wykonywać tego sami,  możemy skorzystać z usługi -  detailing wnętrza,  w profesjonalnej firmie, takiej jak na przykład - MotoClean Wrocław.

Na czym polega detailing wnętrza i czym różni się od zwykłego posprzątania samochodu? Otóż usługa ta, to cała seria procesów czyszczenia, regenerowania i konserwacji przestrzeni pasażerskiej samochodu.  Głównymi elementami tej usługi są:

  • kokpit,
  • podsufitka,
  • elementy tapicerskie,
  • dodatki plastikowe i metalowe,
  • szyby,
  • wloty powietrza,
  • podłoga.

Zwykle przez posprzątanie wnętrza auta rozumiemy usunięcie tego, co najbardziej razi w oczy, np.: usunięcie śmieci, odkurzenie, przetarcie szyb. Detailing wnętrza natomiast, to bardzo mocno rozszerzona wersja sprzątania auta, która obejmuje wszystkie elementy wnętrza oraz precyzyjne czyszczenie każdego z nich, za pomocą specjalistycznych kosmetyków samochodowych oraz sprzętu. Wykonując usługę pielęgnacji wnętrza czyścimy fotele, kanapy, podsufitkę, podłogę, elementy materiałowe w drzwiach. Dodatkowo według życzenia usuwamy nieprzyjemne zapachy z samochodu oraz wykonujemy ozonowanie pojazdu. Aby auto było w pełni doczyszczone dbamy o wszystkie szczegóły. Korzystając ze specjalistycznych nakładek oraz sprężonego powietrza czyścimy kratki nawiewów, łączenia na przyciskach, pokrętłach, zakamarki w schowkach, itp. Używamy pędzelków z naturalnym włosiem, aby nie porysować czyszczonych elementów.

 Detailing wnętrza zaczynamy zawsze od wyjęcia gumowych dywaników, które przede wszystkim zabezpieczają oryginalną wykładzinę przed zużyciem, zanieczyszczeniem oraz wilgocią.43415411 702941743410254 4976641668880007168 n

Gdy wytrzepanie takiego dywaniku z piasku, kamyków, grudek błota nie przyniesie zadowalającego efektu, przystępujemy do ich mycia. Za pomocą szerokiej szczotki z włosiem (która dotrze do wszystkich zakamarków) i z wybranym środkiem myjącym szorujemy podkładki. Po usunięciu brudu, wystarczy spłukać pianę i wytrzeć dywanik do sucha. Można je zabezpieczyć specjalnym środkiem konserwującym, który zapobiegnie blaknięciu oraz zwiększy ich żywotność.

Następną w kolejności czynnością podczas detailingu wnętrza, jest odkurzenie przedziału pasażerskiego w samochodzie. Odkurzamy od góry, od zagłówków foteli i schodzimy, aż do podłogi. Nie zapominamy o tunelu środkowym, kieszeniach w drzwiach oraz o podłodze pod fotelami. Odkurzając tapicerkę, rozchylamy szwy na łączeniach i tam też czyścimy. Okruchy, piasek oraz inne zanieczyszczenia mogą być trudne do usunięcia, gdy zaklinują się w takich szczelinach. Również w innych zakamarkach wnętrza czy też w kratkach nawiewu może być problem z usunięciem zanieczyszczeń. Używamy wówczas oprócz odpowiedniej ssawki odkurzacza - pędzelków detailingowych, aby wzruszyć kurz i dokładnie go usunąć.

Następnym etapem detailingu wnętrza, jest czyszczenie plastikowych elementów.  Niezbędny do tego jest preparat typu  APC (All Purpose Cleaner) - przeznaczony do tego rodzaju zadań. Środek ten przygotowany wg wskazań producenta nanosimy na ściereczkę z mikrofibry i czyścimy powierzchnie we wnętrzu auta. Można również spryskać czyszczony element, odczekać chwilę i "wypracować" środek pędzelkiem detailingowym, aż się spieni, po czym wytrzeć do sucha czystą ściereczką z mikrofibry. Aby jak najdłużej utrzymać ten efekt i aby czyszczenie tych elementów w przyszłości nie było problematyczne, należy zaaplikować dressing, który zabezpieczy wszystkie plastikowe elementy i nada im naturalny satynowy wygląd. Wskazane jest, aby nakładać preparat ten, cienką warstwą i aplikatorem z mikrofibry, pozostawić na chwilę aby się wchłonął i ewentualnie zebrać nadmiar czystą ściereczką z mikrofibry. Można ten etap w razie potrzeby powtórzyć. Pogłębi on ciemny kolor plastiku, uodporni na osadzanie kurzu czy zabezpieczy od promieni UV. Warto też zwrócić uwagę na równomierne rozprowadzanie cienkiej warstwy na czyszczonej powierzchni, gdyż w innym przypadku mogą powstać nieestetyczne smugi.

Kolejny etap detailingu wnętrza samochodu to czyszczenie oraz zabezpieczenie i konserwacja tapicerki materiałowej lub skórzanej. Są to działania mające na celu usunięcie plam i zanieczyszczeń z tapicerki oraz obszyć skórzanych w aucie oraz usunięcie bakterii wraz z likwidacją nieprzyjemnych zapachów obcych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu pianotwórczego oraz różnego rodzaju profesjonalnych odkurzaczy ekstrakcyjnych. W przypadku uporczywych plam stosuje się dedykowane preparaty chemii samochodowej, przeznaczonych do usuwania plam różnego rodzaju. Zabieg taki spowoduje, że tapicerka i dywaniki z wykładziny odzyskają utracony kolor i czystość, W przypadku tapicerki skórzanej odzyskuje ona matowy wygląd, jest bardziej elastyczna i oczywiście zabezpieczona na przyszłość.56659792 809751556062605 2133036060916056064 o


Detailing wnętrza to skomplikowana praca nad każdym detalem pojazdu, która wymaga takiej samej troski co karoseria. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków wraz ze specjalnymi przyrządami pozwala w szybki i bezpieczny sposób doczyścić, zakonserwować oraz zabezpieczyć elementy wnętrza pojazdu. Odpowiednia wiedza, technika i jakość środków sprawia, że detailing wnętrza jest po prostu usługą bezkonkurencyjną. Jazda samochodem po wykonaniu  tej usługi stanie się o wiele przyjemniejsza i na pewno bezpieczniejsza.  

                                                         Szerokiej drogi!

Motoclean

MotoClean to auto detailing jakiego nie znałeś. Kompleksowo i starannie zadbamy o Twój samochód. Poprawimy stan wizualny pojazdu oraz zabezpieczymy jego poszczególne elementy przed skutkami codziennej eksploatacji. Zastosujemy specjalistyczne kosmetyki i urządzenia.

Powrót na górę